Team Member

Marika Malicka

Jako psycholog prowadzę sesje z klientami indywidualnymi, a także rodzinne. Oferuję pomoc psychologiczną osobom w kryzysie - dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Kim jestem

Jestem psychologiem, specjalistką wczesnego wspomagania oraz edukacji i terapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju oraz specjalistką uzależnienia i współuzależnienia w trakcie certyfikacji.
Od sześciu lat zajmuję się pracą związaną z pomocą psychologiczną. Jestem członkiem Association for Contextual Behavioral Science.
Praca z ludźmi jest moją pasją, która towarzyszy mi od wielu lat dlatego szczególną uwagę przykładam do współtworzenia relacji terapeutycznej, aby Klient poczuł się bezpiecznie.

W jakich problemach pomagam

  • obniżona samoocena,
  • lęk,
  • żal po stracie,
  • trudności okresu dorastania,
  • problemy w procesach wychowawczych,
  • uzależnienia,
  • współuzależnienia,
  • tzw. syndrom DDA.

Jak pracuję z pacjentem

W swojej pracy praktykuję podejście terapii akceptacji i zaangażowania ACT. Metody wspaniałej, zbadanej i przystępnej. Metody, która prowadzi do spokoju, równowagi emocjonalnej i akceptacji dla rzeczywistości, jednocześnie ustawiając relację pomiędzy psychologiem a klientem na równym poziomie. Pozwala doświadczyć, że przecież wszyscy jesteśmy tacy sami, mierzymy się cierpieniem i bezustannie poszukujemy drogi do szczęścia i spełnienia. I nade wszystko podejścia, które nie traktuje życia ani człowieka jako problemu jaki należy rozwiązać, tylko pomaga w odnalezieniu drogi do siebie!

Dlaczego warto skorzystać z moich usług

„Jeśli chcesz znaleźć wewnętrzny spokój i cel, musisz odpuścić sobie szukanie drogi na zewnątrz, w zamian zaś zwrócić się ku szukaniu drogi do wewnątrz”. S.C. Hayes

Dni i godziny pracy w Strefie Harmonii

Poniedziałki, godz. 9.00-14.00

Specialty
psycholog
Degrees
Psychologia, SWPS; Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju, Uniwersytet Gdański; Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia, w trakcie certyfikacji, Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie.
Certificates & awards
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, na Dziennym oraz Całodobowym Oddziale Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia, w Poradniach Uzależnień oraz Współuzależnienia, a także na Oddziałach Opiekuńczo Pielęgnacyjnych. Przez wiele lat prowadziłam grupy wsparcia dla osób uzależnionych, a także zmagających się z uzależnieniem swoich bliskich. Od ponad 3 lat prowadzę własną praktykę psychologiczną