Elżbieta Piotrowska-Juszczyk

PSYCHOLOG, TERAPEUTA USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH,
KONSULTANT PSYCHOBIOLOGII

Usługi

 • Sesja terapeutyczna (2 godz.)
 • Sesja psychobiologii (1,5 godz.)
 • Ustawienie indywidualne (2 godz.)
 • Sesja Techniki Uwalniania trudnych emocji (1 godz.)
 • Sesja ustawień z parą (2 godz.)
UMÓW WIZYTĘ

Umów wizytę na BOOKSY.COM

Jestem psychologiem z 29-letnim doświadczeniem w pracy indywidualnej, z parami oraz rodzinami, terapeutą ustawień systemowych i konsultantem psychobiologii.

Ukończyłam długoterminowe szkolenia i kursy w różnych nurtach psychoterapii (psychodynamicznej, krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu i systemowej). Przeszłam całościowe szkolenie z zakresu ustawień systemowych, w tym m.in. kurs zaawansowany adresowany do psychoterapeutów oraz kurs mistrzowski prowadzony przez Berta Hellingera.

W swojej pracy integruję ustawienia systemowe, ustawienia tożsamości Franza Rupperta, wiedzę z psychobiologii oraz Technikę Uwalniania Davida Hawkinsa. Od 17 lat wykorzystuje w swojej pracy ustawienia hellingerowskie, jako formę ukazującą pełniejszy wymiar życia i możliwości pomocy drugiemu człowiekowi – prowadząc ustawienia grupowe, indywidualne oraz pracując z parami.

Ukończenie Akademii Psychobiologii przyniosło mi dodatkową wiedzę o połączeniu psychiki i ciała. Połączenie to pozwala bardziej kompleksowo spojrzeć na sposób funkcjonowania człowieka i zrozumieć, że patrzymy na świat poprzez przekonania i stłumione emocje, co oznacza, że wyzdrowienie, a nawet profilaktyka chorób, wiedzie przez zmianę wewnętrzną.

Przez ostatnie 10 lat wypracowałam własny model pracy, w oparciu o ustawienia systemowe i wykorzystanie figur ustawieniowych oraz koncepcję psychobiologii i Technikę Uwalniania Davida Hawkinsa – „Ustawienia- przestrzeń rozwiązań, ulgi i radości”. Figur ustawieniowych najpierw uczyłam się od Seglinde Schneider i pogłębiłam ją u Heike Hinrichsa.

Jestem autorką książki ”Lot ku wolności. O życiu, psychologii i o tym, co działa”, w której opisałam jak mi samej pomogły metody, które obecnie wykorzystuję w swojej pracy psychologicznej.

Jak pracuję

Pracuję w formie dwugodzinnych sesji, pierwsza część spotkania ma charakter konsultacji, a druga część jest terapeutyczna. Zazwyczaj podczas sesji łączę ustawienia z Techniką Uwalniania trudnych emocji. Niekiedy takie spotkanie jest jednorazowe, a czasami sesje odbywają się w cyklu raz na miesiąc.
W przypadku problemów zdrowotnych, w pierwszym kroku proponuję konsultację psychobiologii, którą poprzedza wypełnienie ankiety a następnie jej analiza (na to zazwyczaj potrzeba około tygodnia czasu). Służy to temu, aby odnaleźć połączenie pomiędzy trudnymi historiami z naszego życia, a objawem chorobowym. Uświadomienie sobie niekiedy głęboko ukrytych emocji oraz związanych z nimi przekonań i zachowań, a następnie praca z uwalnianiem tych uczuć, prowadzi do uruchomienia procesu zdrowienia.

rozwiń więcej informacji

Co proponuję

Sesja terapeutyczna (2 godz.) – 470 zł
Dwugodzinna sesja – pierwsza część spotkania ma charakter konsultacji, a druga część jest terapeutyczna. Zazwyczaj podczas sesji łączę ustawienia z Techniką Uwalniania trudnych emocji. Niekiedy takie spotkanie jest jednorazowe, a czasami sesje odbywają się w cyklu raz na miesiąc.

Sesja psychobiologii (1,5 godz.) – 470 zł
Konsultacja dla osób z problemami zdrowotnymi, którą poprzedza wypełnienie ankiety a następnie jej analiza (na to zazwyczaj potrzeba do tygodnia czasu). Służy to temu, aby odnaleźć połączenie pomiędzy trudnymi historiami z naszego życia a objawem chorobowym. Uświadomienie sobie niekiedy głęboko ukrytych emocji oraz związanych z nimi przekonań i zachowań, a następnie praca z uwalnianiem tych uczuć, prowadzi do uruchomienia procesu zdrowienia.

Ustawienie indywidualne (2 godz.) – 470 zł
Ustawienia systemowe, metoda stworzona przez Berta Hellingera, mogą przebiegać w grupie lub podczas sesji indywidualnej i wówczas można to porównać do sytuacji, gdy podczas konsultacji psychologicznej prosi się dziecko o narysowanie swojej rodziny na kartce. To jak rozmieści ono członków rodziny względem siebie, w jakiej odległości będą się znajdować i jaką wielkość nada dziecko każdej z tych postaci, jest przedmiotem analizy psychologa. Jest tak, ponieważ obraz, który powstał ma kartce jest projekcją wewnętrznego obrazu rodziny, który nosi dziecko w sobie, a o którym nie umie opowiedzieć. Nie umie opowiedzieć bo jest dzieckiem, ale też dlatego, że ten obraz każdy może mieć ukryty głęboko w podświadomości. I to jest punkt wyjścia do ustawień, tylko podczas sesji tą metodą „rysunek” zastępują figurki postaci ludzkich. Patrząc na nie możemy wczuć się w każdą z postaci, a idąc dalej odkryć dynamikę rodzinną. Podczas ustawienia obraz się dynamicznie zmienia i podobnie jak podczas spotkań grupowych, na których figurki zastępują żywi reprezentanci, przechodzimy od obrazu problemu do obrazu rozwiązania.

Sesja Techniki Uwalniania trudnych emocji (1 godz) – 230 zł
Metoda stworzona przez psychiatrę i nauczyciela duchowego Davida Hawkinsa dostarcza nam praktycznego narzędzia radzenia sobie z trudnymi emocjami, a wraz z całą koncepcją Hawkinsa jest także drogą rozwoju świadomości, przynosząc nowe spojrzenie na człowieka, a szerzej mówiąc, na życie. Stosując Technikę Uwalniania dostrzegamy, że rozwój świadomości prowadzi do przekraczania negatywnych uczuć, programów i myśli, dzięki czemu staje się możliwy kontakt z naszym prawdziwym Ja.

Zapraszam osoby

 • przeżywające różnego rodzaju kryzysy życiowe, mające problemy w relacji z bliską osobą (partnerem, rodzicem, dzieckiem)
 • chcące nauczyć się jak radzić sobie z trudnymi emocjami
 • mające problemy wychowawcze z dzieçmi (pracuję z samymi rodzicami)
 • chcące odkryć co blokuje ich sukces zawodow czy życiowy w jakimkolwiek aspekcie (związki, finanse, zdrowie) oraz wejść na drogę większej harmonii życiowej
 • borykające się z problemami zdrowotnymi
 • chcące nauczyć się jak dokonywać bardziej świadomych wyborów życiowych
 • potrzebujące wsparcia w sytuacji rozstania czy rozwodu
 • chcące odkryć i poczuć wewnętrzną siłę i moc

Umów się na wizytę do Elżbiety Piotrowskiej-Juszczyk

Wizytę umówisz w serwisie Booksy.com. Płatności dokonasz na miejscu, w gabinecie.

Poznaj wszystkich specjalistów Strefy Harmonii