Patrycja Blencka

 Psychoterapeutka w trakcie szkolenia,

konsultantka kryzysowa,

coach kryzysowy

Usługi
  • Psychoterapia indywidualną osób dorosłych
  • Wsparcie psychologiczne dla osób w kryzysie
  • Procesy coachingowe.
Dni i godziny przyjęć w Strefie Harmonii

UMÓW WIZYTĘ

Umów wizytę na BOOKSY.COM

Jestem socjologiem ze specjalizacją w psychologii, psychoterapeutką w trakcie szkolenia oraz certyfikowaną konsultantką kryzysową oraz coachem kryzysowym. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, wsparcie psychologiczne dla osób w kryzysie oraz procesy coachingowe.

Ukończyłam pierwszy, 2-letni etap szkolenia psychoterapeutycznego w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt oraz szkolenie z coachingu i konsultacji kryzysowych organizowane przez Polskie Towarzystwo Interwencji Kryzysowej i Coachingu Kryzysowego. Wierzę w to, że zmiana dzieje się na styku emocji, myśli i ciała. W swojej pracy terapeutycznej integruję metody różnych podejść, modalności terapeutycznych – korzystam z podejścia psychoterapii humanistyczno – doświadczeniowej (Gestalt) oraz terapii schematu.

W jakich problemach pomagam

  • Problemy w relacjach
  • Zaburzenia psychosomatyczne
  • Zaburzenia lękowe
  • Zaburzenia nastroju (depresja)
  • Kryzysy życiowe (rozwód, żałoba, kryzys w związku, wypalenie zawodowe etc.)
  • Obniżone poczucie własnej wartości
  • Poczucie braku sensu

Jak pracuję z pacjentem

Psychoterapia

W trakcie spotkań pomagam zajrzeć w wewnętrzny świat, dostrzec skrywane pragnienia i potrzeby, a także myśli i emocje z nimi związane. Wspieram w uświadomieniu sobie bezwiednie stosowanych strategii oraz mechanizmów, które utrudniają funkcjonowanie i wywołują trudności. Między naszymi spotkaniami eksperymentujesz, sprawdzasz i doświadczasz zmian.

Nurty z których czerpię

Psychoterapia Gestalt

Nurt humanistyczno-doświadczeniowy, skierowany w głównej mierze na poszerzanie świadomości siebie, które umożliwia trwałe rozwiązanie problemów klienta i bardziej sensowne kierowanie swoim życiem.

Terapia Schematu

Nurt nastawiony na identyfikację i zmianę niekorzystnych schematów na zdrowsze i bardziej pomagające w radzeniu sobie w życiu. Łączy aspekty poznawcze, doświadczeniowe i behawioralne.

Konsultacje i Coaching kryzysowy

Krótkoterminowe formy wsparcia, które pomagają osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Ich celem jest pomoc w przetrwaniu kryzysu, powrót do równowagi oraz znalezienie skutecznych rozwiązań do wyjścia z trudnej sytuacji i wykorzystania jej do pozytywnych zmian. Pierwszym etapem są konsultacje kryzysowe, podczas których diagnozuję twoją obecną sytuację, wspieram Cię w znalezieniu równowagi i układamy pierwsze kroki do wyjścia z kryzysu. Mogę pomóc Ci w sytuacjach granicznych, takich jak utrata pracy, rozwód, choroba czy śmierć bliskiej osoby. Czasem kryzys przychodzi gdy zmiana jest pewną normą rozwojową, a jednak wywraca życie do góry nogami. Takimi sytuacjami są na przykład narodziny dziecka, opuszczenie domu przez dorosłe dzieci czy zakończenie studiów i poszukiwanie swojej drogi zawodowej. Kryzys może być szansą na przewartościowane swojego życia, odnalezienie sensu, poruszenie energii do zmian. Warto skorzystać z tego potencjału.

Dlaczego warto skorzystać z moich usług

Kieruje się akceptacją i odpowiedzialnością, zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty oraz Kodeksu Etycznego Coacha. Swoją prace poddaję regularnej superwizji oraz cały czas poszerzam swoje kompetencje na różnych kursach i szkoleniach, m.in. z obszaru terapii schematu prowadzonych przez Aleksandrę Defranc.

Relacja psychoterapeutyczna jest dla mnie spotkaniem dwóch równych sobie osób. Podczas spotkań wsłuchuję się w twoją historię z uważnością i akceptacją. Tworzę bezpieczną przestrzeń, w której możesz puścić swoje emocje i podzielić się tym, co do tej pory było dla Ciebie trudne do wyrażenia. Wspólnie rozważymy co dalej zrobić z tymi odkryciami – pokazuję różne możliwości pomocy.

Umów się na wizytę do Patrycji Blenckiej

Wybierz przycisk UMÓW WIZYTĘ, który przeniesie cię do strony Booksy.com

Poznaj wszystkich specjalistów Strefy Harmonii